prin ce verdeaţă ne-am pierdut noi?Simt că sunt în siguranţă acum, aici, cu tine. Într-un fel, eşti partea mea bună.
Nu cred că totul va fi bine pentru totdeauna. Mă bucur de moment. Nu pot să promit nimic şi simt că e altfel de data asta. Ceva s-a schimbat. Simt asta odată cu venirea crizelor de râs.
Suntem aici acum şi e bine.
atât de diferit, atât de simplu. o poftă ciudată de viaţă şi de râs, zilele împreuna...
O să încerc să-mi amintesc labirintul în căutarea drumului corect ce duce spre casă şi fortăreaţa din care nu puteam să scăpăm.
verdeaţă şi ne pierdem.
începutul sfârşitului.
totul pare ok. nu trebuie să meargă prost, că vorba aia, de ce ţi-e frică nu scapi. Şi toate la timpul lor...
puţine emotii, puţin mai multe, la fel ca virginele în călduri.
ceva a declanşat în interior 1000 de senzaţii, 1000 de gânduri .
<< nu mai intra în pădure, nu se ştie dacă vei mai ieşi de acolo (întreg) >>
în faţă ziduri...în spate un câmp imens, în stânga drum, dreapta - mai mult drum. Mergem în cerc chiar dacă stăm pe loc.
"vorbeşte tu cu astea şi întreabă-le cum ajungem acasă."
tucatucatucatuca "cum aţi ajuns maică aici?! (...) " şi nu mai ştiu ce ziceau, dar cu siguranţă povesteau despre nişte câini ce ne puteau viola.
Lasă că vom găsi noi drumul, aceste băbuţe grăsuţe ne vor ajuta. Şi băbuţa mai afurisită ne-a însoţit spre ieşirea din tunel. A fost bine, chiar dacă a trebuit să trecem prin beciul ei cu pereţii albi şi stropiţi cu sânge.
D. deja se vedea pe un scăunel minuscul într-o cameră întunecoasă, cu lumina bătându-i în ochi şi poliţişti întrebând-o insistent "DE CE?"
Voi chiar credeţi că eu pot să merg prin ziduri?
"apoi ea a spus ceva ce mi-a dat un fel de energie"
Îmi place - două cuvinte care au schimbat totul.
închide ochii, nimic nu mai contează acum ... muzica vine de peste tot şi de nicăieri, uşi deschizându-se, zgomotul motoarelor, vântul, vocile...
Totul e albastru...
Aşteptarea tramvaiului îţi dă mereu o senzaţie de deja-vu .
Ascultă toate sunetele astea. e vibrant. şi melodios....
Urăsc senzaţia de lene, în momentul în care simt că am prins rădăcini pe scaun şi nu vreau să mai cobor. Dar e ultima staţie. trebuie să continuăm dibuirea drumului corect.
Hai să-ţi cânt, iubito.ceva la chitara? sau poate o serenadă? o avem cu noi pe mirabela.
Mai bine hai să stăm . AM UN TRIP CU VOI. să fim cu toţii chill...
nu pleca, bă... mai stai . (mi-au rămas cuvintele în cap şi simt că le repeţi la nesfârşit)
o pădure mică, mică de tot şi speranţa că într-o zi vom găsi locul unde ne aşteaptă apa... şi ciocolata.
p.s : dreptunghiul nu mai e. Salut Pătrăţele.
p.s 2 : să ne iubim părinţii de acum încolo
p.s 3 : vom face o donaţie pentru copiii săraci din malaysia
p.s 4 : daa, sigur.


