sâmbătă, octombrie 15

pasiunea absurdului

ce poate fi mai rău de atât?strângi din dinţi şi rabdă. ăsta nu e visul tău. nu e drumul tău. eşti un călător clandestin. ai realizat asta când viaţa ţi-a dat cel mai mare pumn în cap. ai uitat să fi cine eşti? şi te mai şi întrebi de ce nu te simţi în siguranţă. tu doar aştepţi, astepţi...şi vezi că nu mai vine.
intram într-o clădire şi simţeam cum tavanul se prăbuşeşte pe mine, odată cu cerul. am plutit pentru un moment si apoi m-am transformat în nimic.
şi pentru prima oară, am simţit.
am simţit că timpul s-a oprit în loc şi nu mai contează.sunt liberă şi nu îmi doresc nimic. ştiu că ştiam să iubesc şi azi realizez că timpul vindecă tot. voi îmi spuneaţi asta, dar eu nu credeam. acum ştiu că e adevărat.
azi mă pierd.
lucrurile care contează cu adevărat au rămas tot aici, indiferent de starea mea de spirit.

Niciun comentariu: