Adevărul nu contează. E adevărat orice crezi tu. Încă de la Început sperăm la mai mult fără să ştim că tot ce vroiam a fost acolo dintotdeauna, aşteptând in tăcere. Iubirea nu înseamnă descoperirea perfecţiunii, ci iertarea greşelilor cele mai teribile. Cred că e vorba, în primul rând, de un compromis. Şi mai trebuie să simţi când a sosit momentul să te hotărăşti dacă vrei să prinzi peştele sau să îi dai drumul înapoi în apă .
Nu ai decât o viaţă. Nimeni nu are dreptul la o a doua şansă. Dacă-ţi scapă printre degete ceva cu adevărat important, n-ai nicio şansă să-l recuperezi. Pe urmă îţi petreci tot restul vieţii încercând să-l regăseşti. Rătăcind, de la o legătura nesatisfăcătoare la alta. După o vreme, vine ziua în care înţelegi că e în zadar, inutil. Doar o pierdere de timp si efort .
Învaţă diferenţa între a iubi pe cineva şi a fi dependent de acea persoană .
"Dar am nevoie şi eu de un păcat..."
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu